Proszę czekać

 
Godziny otwarcia: Poniedziałek: zamktnięte, Wtorek - Piątek: 8:00 - 20:00, Sobota: 8:00-14:00
Adres: Sadowa 19, 62-020 Swarzędz k. Poznania

HomeKarboksyterapia Poznań Swarzędz

Umów się na wizytę: 61 651 88 44 lub 696 047 385

infolinia czynna Wtorek – Piątek: 8:00 – 20:00, Sobota: 8:00-14:00

Co to jest – Karboksyterapia?

Karboksyterapia to inaczej terapia medyczną odmianą dwutlenku węgla. Uznaje się ją za jeden z najważniejszych osiągnięć w medycynie estetycznej w ostatnich dekadach. Mówi się, że to terapia „cudownym gazem”,  stosowana była już w roku 1932, obecnie uznaje się, że ma wielką przyszłość przy leczeniu niektórych chorób, a także w świecie medycyny estetycznej.

Karboksyterapia to metoda nieinwazyjna oraz bezpieczna, dzięki czemu zyskuje coraz więcej pacjentów, którzy chcą zmniejszyć cellulit i rozstępy, wymodelować swoją sylwetkę a także usunąć cienie pod oczami.  Jest bezcenna, również w przypadku przywracania jędrności wiotkiej skórze twarzy, szyi, ramion, dekoltu,  a także pośladków.

karboksyterapia poznań swarzędz

Terapia polega na podskórnej lub ewentualnie śródskórnej aplikacji dwutlenku węgla medycznego poprzez mikro-nakłucia. Z uwagi na bezpieczeństwo ilość aplikowanego dwutlenku jest kontrolowana przez  urządzenie medyczne  o nazwie C.D.T.  zaakceptowane zostało ono przez Ministerstwo Zdrowia.

W jaki sposób działa karboksyterapia?

CO2 jest stale obecne w naszym ciele, gdzie z krwią transportowany jest w kierunku płuc, następnie w procesie oddychania zamieniany jest na tlen. Jedną z właściwości dwuteku węgla jest regulowanie transportu krwi w ogranizmie. Zwiększenie ilości CO2 skutkuje rozszerzaniem naczyń krwionośnych oraz poprawę krążenia. Hemoglobina produkuje atomy tlenu i łączy się z napotkanym dwutlenkiem węgla, który rozkładany jest na kationy i jony węglowodorowe. Następnie PH w tkance zmienia się natomiast mięśnie są lepiej dotlenione.

karboksyterapia poznań

Dlaczego zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

Zabieg ten jest skuteczny, bezpieczny a także bezinwazyjny, nie wymaga on znieczulenia, natomiast czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Terapia nie pozostawia jakichkolwiek śladów a pacjent natychmiast po zabiegu jest w stanie powrócić do codziennej aktywności. Dyskomfort podczas zabiegu pochodzi z uwalniania dwutlenku odczuwalnego jak ucisk i rozpieranie, niemniej jednak to uczucie ustępuje po około 5 minutach. Chwilę po zabiegu może utrzymywać się także zaczerwienienie oraz obrzęk. Chwilowe nieprzyjemne odczucia wynagradzają rezultaty jakie daje karboksyterapia. Cykl zabiegów obejmuje zwykle od 5 do około 12 zabiegów. Przeciwwskazaniami do stosowania tej terapii to niewydolność płuc, serca i nerek.

karboksyterapia poznań szybko

Kiedy warto wykonać zabiegi karboksyterapii? wskazania do zabiegu:

  • zmniejszenie cellulitu oraz lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej – podskórne wstrzyknięcie dwutlenku węgla  uszkadza adipocyty, dzięki czemu wywołuje proces naturalnej lipolizy. W wyniku czego błony komórkowe zaczynają pękać, i zawartość komórek tłuszczowych zostaje usuwana przez organizm w wyniku zwiększonego metabolizmu pod wpływem CO2.
  • usuwanie cieni oraz obrzęków pod oczami
  • łagodzenie rozstępów i blizn – śródskórne wstrzyknięcie CO2 powoduje proces gojenia rostępów i blizn dzięki produkcji nowego kolagenu. Skóra staje się wówczas jędrniejsza, coraz bardziej sprężysta.
  • Wstrzymanie oraz odwrócenie problemu wypadających włosów
  • właściwości lecznicze przy następujących chorobach: egzemach, łuszczycach, niewydolności żylnej, żylakach, zaburzeniach krążenia.
  • ujędrnienie skóry i redukcja zmarszczek – produkcja kolagenu oraz poprawia jakość skóry, działa świetnie w walce ze zmarszczkami
https://galeriaurody.com.pl/wp-content/uploads/2021/09/spa-logo.png
w kilku słowach...
Salon Galeria Urody Kamila Rogalska to estetyka w pełnej formie.
Salon Galeria Urody w Swarzędzu oferuje usługi w zakresie fryzjerstwa, kosmetyki oraz podologii. Kosmetyka jest naszą pasją dlatego wciąż doskonalimy nasze usługi podążając za nowinkami i trendami, idąc na przeciw potrzebom klienta.
Media społecznościowe

Salon Galeria Urody Kamila Rogalska jest obecny w mediach społecznościowych.

Mogą nas państwo znaleźć na facebooku, w aplikacji messenger, Instagramie a także Google moja firma.

W kilku słowach...
Salon Galeria Urody Kamila Rogalska to estetyka w pełnej formie.
Salon Galeria Urody w Swarzędzu oferuje usługi w zakresie fryzjerstwa, kosmetyki oraz podologii. Kosmetyka jest naszą pasją dlatego wciąż doskonalimy nasze usługi podążając za nowinkami i trendami, idąc na przeciw potrzebom klienta.
Linki witryny
Media Społecznościowe

Salon Galeria Urody Kamila Rogalska jest obecny w mediach społecznościowych.

Mogą nas państwo znaleźć na facebooku, w aplikacji messenger, Instagramie a także Google moja firma.

Call Now Button