Proszę czekać
Tradycyjne metody usuwania owłosienia (wosk, golenie itd.) wiążą się nie tylko z odrastaniem włosów, ale również z ryzykiem ich wrastania, reakcjami alergicznymi oraz z powstawaniem przebarwień, a nawet blizn. Na przeciw tym problemom wychodzi laserowe usuwanie owłosienia, które jest skuteczne, trwałe i bezpieczne. A sam zabieg jest szybki i bezbolesny.
Laserowe usuwanie owłosienia to trwały sposób usuwania niechcianych włosów na całym ciele. Jest bezpieczny i skuteczny dla każdej karnacji skóry. Zabieg laserowego usuwania owłosienia polega na emisji wiązki światła, która jest pochłaniana przez barwnik włosa. To prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Na laserową depilację reagują jedynie włosy, które są w fazie wzrostu. Dlatego konieczne są kolejne zabiegi, aby pozostałe włosy, będące w fazie zaniku i spoczynku, rozpoczęły fazę wzrostu i zareagowały na laserową depilację. Zespół w Swarzędzu rekomenduje minimum dwa zabiegi laserowego usuwania owłosienia w odstępie jednego miesiąca. Prawidłowo wykonany zabieg laserowego usuwania owłosienia jest bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Laser, stosowany w zabiegu, wyposażony jest w czytnik poziomu melaniny w skórze. Oznacza to, że czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w miejsce, z którego będzie usuwane owłosienie, a następnie określa się poziom melaniny. Na podstawie tego odczytu osoba wykonująca zabieg ustawia indywidualnie dobrane parametry energii, dzięki czemu zabieg jest efektywniejszy i bezpieczny dla pacjenta. Prawidłowo wykonany zabieg laserowego usuwania owłosienia całkowicie wyklucza ryzyko poparzenia skóry. Zaś dzięki funkcji chłodzenia pacjent nie wyczuwa ciepła w trakcie zabiegu.
Laserowe usuwanie włosów jest najszybszym i najtrwalszym sposobem na usunięcie niechcianego owłosienia. Dzięki zastosowaniu końcówek lasera o różnym rozmiarze można wykonać zabieg depilacji dużych obszarów ciała w krótkim czasie. W zależności od wielkości powierzchni skóry poddanej laserowemu usuwaniu owłosienia trwa od kilkunastu minut to dwóch godzin. Szacuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30% włosów. Stosując laserowe usuwanie owłosienia najlepszy rezultat osiągniemy w przypadku wykonywania od 3 do 4 zabiegów w odstępie od 4 do 10 tygodni.
Bezpośrednio po zabiegu laserowego usuwania owłosienia skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu depilacji laserowej nie należy brać gorących kąpieli, ani korzystać z sauny i solarium. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzanie zabiegu przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu dopuszczenia pacjenta do zabiegu. Głównymi przeciwwskazaniami są: świeża opalenizna, przerwanie ciągłości skóry, ciąża, epilepsja, przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających, np. dziurawca, terapia retinoidami (witamina A), łuszczyca, cukrzyca, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi itd.